And the best rock video award 2014 comes to … Lorde? http://www.mtv.com/ontv/vma/2014/best-rock-video/

Myslím, že i Hannah Montana má víc rockové “vypalovačky” než Lorde. Nic proti ní, je to příjemné zpestření oproti čistě popovým věcem, takové minimalistické, ale proč rock?

Stal se z rocku pop? Říká se dnes rock čemukoliv, co má jakože říz? Nebo spíš jako má být drsné, ale ne v hudbě? Je dobré, když se žánr odtrhne od svých kořenů a označuje se jeho názvem něco úplně jiného? Je to progres? Nemělo by se tomu říkat jinak?

Jinak máte někdo tip na dobré rockové “současné kapely”? Já jsem ustrnul na době cca před 10 lety, takže budu rád za nějaké nápady co poslouchat :)

Mohlo by vás zajímat:

Co se stalo s rockem?
Štítky:

8 komentářů u „Co se stalo s rockem?

 • Srpen 28, 2014 (08:23)
  Trvalý odkaz

  Mě spíše než zjemňování rockové hudby – tak aby se líbila úplně všem – fascinuje opačný směr, kterým se vydává spousta kapel . Myslím, tím takový ten americký drsnácký styl kdy nagelování týpci (dříve tancující v disko videoklipech a spívající o lásce) mlátí do kytar a řvou do mikrofonu. Začlo to už před pár lety ale teď je těch kapel snad tisíce. :)

  A doporučit nějakou kapelu? Stačí otevřít youtube a nechat si doporučit – neomezený zdroj nové muziky.

  Reagovat
  • Srpen 28, 2014 (10:38)
   Trvalý odkaz

   Můžeš mi dát nějaký příklad diskomenů, z nichž stali rockeři? Vůbec o žádném nevím a moc mě to zajímá :)

   Reagovat
   • Srpen 29, 2014 (22:15)
    Trvalý odkaz

    Možná jsme se úplně nepochopili, tak nějak mi šlo o vzhled těch mladíků… Co mě tak napadá tak např “Bring me the horizon”, “Pierce the veil”, “Black veil prides” a snad i “Bury Tomorrow” či “While she sleeps”… Pokud se podívám na plakát, tak mi přijde jakoby z bravíčka vypadl: https://fanart.tv/fanart/music/95c4e9ef-291b-4f94-8bc9-2b00e76eacb0/artistbackground/bury-tomorrow-4e0b4b1b47a3b.jpg

    a hudební ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=q6q5E7GfKnU

    Snad je jasný, co jsem chtěl říct… I když asi ne. :D

    Reagovat
     • Srpen 31, 2014 (18:18)
      Trvalý odkaz

      Hehe, asi už jsem vážně dlouho neměl v ruce Bravíčko. :D

      Ale to, že se ti nelíbí zpěv chápu – on ten syntetickej zvuk u 1D zní pro uši určitě lépe. :D

      Jen mi do toho nesedí ten Slipknot s Twitru, páč to je asi nejvyblitější kapela co si z mladí pamatuji – i když i tehdá to “nemetalisti” brali jako modlu. :)

      Leč Slipknot je pro děcka. Poslední roky jsem často lítal po undeground koncertech, tak zkus třeba tuto českou kapelku: https://www.youtube.com/watch?v=ECbNFMYYUQg (na živo je to lepší) anebo tuhle poklidnějí: https://www.youtube.com/watch?v=fG_IF8qQmAw :D

      Určitě se budou líbit. ;)

     • Srpen 31, 2014 (20:26)
      Trvalý odkaz

      O 1D se nikdo nebaví :) Slipknot je agresivní, ne vyblitý :D Je to tvrdé ale rozumíš tomu. Prostě se mi tahle poloha líbí nejvíc no, s tím se nedá nic dělat. Každopádně pokud odsoudíš tohle, tak odsoudíš i 95% všeho a zbyde ti opravdu ten underground :D

      Tohle mě dostalo: Lyrics: Breeeee breee breee breeebreeebreee breeeee breeee breeee breeee, ale jinak to zní hodně dobře.
      No a to druhé, no, mám zkrátka radši víc civilnější věci :D

    • Srpen 29, 2014 (22:30)
     Trvalý odkaz

     Jinak díky za tipy, zhlédnu to. Když já nemám rád to zvracení. Agresivitu jo, ale ne zvracení :D

     Reagovat
 • Září 3, 2014 (07:45)
  Trvalý odkaz

  Jsou i kapely, které mají v textech spíše: Kvíííík Kvííík Kvííí Chro Chro Chro Kvíík Kvíík… To by se ti mohlo líbit více. :D

  Rozumět jde ve skutečnosti skoro všem, jen to chce mít dobrou angličtinu, čestinu anebo ten jazyk ve kterém někdo béka… Ale nejlepší většinou je najít si v těch textech vlastní význam, protože většina textů je stejně o lásce takže jim ani není třeba nějak rozumět. ;)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Spamcheck Enabled)