Infopodnikání – za špatný konec?

Také jste tak otráveni aktuálním módním hitem – infopodnikáním a jeho video tréningy? Ať už je to zdvojnásobení štěstí v České republice alias Miliónové impérium od Davida Kirše, Škola návyků od Pavla Říhy nebo Genius Academi od Michala Hanuše.

Hezký seznam těchto bullshitů naleznete zde. Funguje to tak, že jim dáte email, oni vám pošlou svá skvělá videa a pak zaplatíte. Bohužel v těchto videích není nic než trapné motivační kecy. A lidi to žerou.

Co si od toho sakra slibují? Že se podívají na pár videí od rádoby lektorů kteří si přečetli pár knížek o osobním rozvoji a změní se jim život? To nemají vlastní rozum? Vždyť se na ty videa podívejte, jsou to horší žvásty než od politiků. Samé klady, žádné zápory.

Je to pro ně ale dobrý byznys. Za takový video tréning si nechají zaplatit několik tisíc. To se to dobře vydělává. Se nám ten osobní rozvoj pěkně posral, co…to je snad horší než doménoví spekulanti.

Mohlo by vás zajímat:

    None Found

2 komentáře u „Infopodnikání – za špatný konec?“

  1. Krkem mi to neleze. Samotná myšlenka infopodnikání je naopak moc dobrá, ale bohužel je to tady celé vzaté za špatný konec… Jako infopodnikání se dá brát třeba i lektorství programování/grafiky/čehokoliv přes internet. Uživatel si zaplatí přístup ke kvalitním materiálům, testům, e-knihám a fóra a v ideálním případě i osobní konzultace jeho vypracovaných úkolů a dotazů, třeba přes skype.

    Jenže u nás chce každý jen učit druhé jak učit druhé… Což je škoda. Navíc jsou ty videa (alespoň co jsem viděl) vždy zbytečně natáhnuta na dvacet minut.

    A proti motivačním kecům nic nemám, když se to snimi nepřehání. Naopak mám docela načteno a někteří autoři přinášejí i velmi zajímavé náměty a myšlenky. Leč souhlasím, že v tomto oboru začíná převažovat kvantita nad kvalitou a mnoho článků je jak copy-paste…

    1. Ano, zde jsem reagoval na tu vlnu spuštěnou Kiršem, však si vyhledej na youtube “infopodnikání” a uvidíš co to je za individua, jak přes kopírák. Ale ve své podstatě je to podnikání jako každé jiné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *