Končím s projekty

Je to tak, ode dneška až do odvolání končím vývoj a udržování svých projektů. Stojí to strašně moc energie, peněz a co z toho? Hovno samozřejmě :D Nemám na to čas ani sílu. Jsou přednější věci. Vytvářet vlastní projekty se mi prostě nevyplatí, i když mě to dřív bavilo. Kuuko, Androidik, Graffiti Snap, Války Gangů, e-poznámky (viz. portfolio) atd…nic z toho! Ukojil jsem na tom svou kreativní potřebu, zlepšil jsem se na nich (co zlepšil, všechno, co vím sem se na nich naučil), beru to jako referenci a konec. 

Vracím se ke copywritingu. Jako příklad můžu uvést jeden magazín, který jsem cca 5 měsíců tvořil. 98 článků, spousta času atd atd – byl to affil, 1500 UIP za měsíc a vydělal za svou existenci 349 Kč. Z toho notnou část představuji já alias moje testovací objednávky, zda-li ten systém funguje. Teď to prodávám za 1500 Kč a nikdo to nechce :D. Prostě takové věci neumím. Není lepší si každý den sednou na půl hoďky, napsat 2 normostrany textu a zinkasovat jistých 180 Kč (bože, pamatuju časy kdy sem psal jednu normostranu za 180…)? Případně ještě můžu levně programovat, když budou zakázky. Stále mi ale z toho vychází copywriting jako nejrychlejší vydělání peněz.

A až se mi bude chtít, přesunu ty weby na endoru, zruším VPS abych ho nemusel platit a poprodávám to pod cenou všechno. A co se neprodá, stále je reference.

115 komentářů u „Končím s projekty“

  1. Teď nad tím taky tak přemýšlím. Prodat všechno a jít po “jistých” penězích, protože weby berou strašně hodně a moc toho nedávají – mluvím o takových těch srdcových webech jako magazíny, kde chceš nabídnout originalitu, ale nic z toho nemáš….Máš pravdu a ať se ti daří dále i v prodeji aspoň v ceně :)

  2. Díky, no jestli se to vůbec podaří prodat. Nevím, když si to tak uvědomím, cítím se o tolik lehčí. Jakože – hele, podívejte co sem udělal, ale starat se o to nemusím. Teď mám přednější věci na práci a jestli něco v budoucnu, tak snad jen s někým, v týmu, ne sám.

  3. Koupil jsem si jeden takový web (fungující, ale nepropagovaný). Hodil jsem ho na hosting, kvůli přetěžování mi ho vypnuli. I když teď mám VPS, celý web vyjma databáze ze suspendovaného hostingu smazali.Mně se tyhle opuštěné projekty jakožto předmět ke koupi líbí – nicméně už pořízení stojí spoustu peněz a když vím, že mi projekt asi jen tak nevydělá peníze, už se mi nechce vrážet do marketingu (navíc tu jsou ještě výdaje za VPS). Je to pro mě zatím zábava a do budoucna by snad aspoň i něco vydělat. Třeba i to cuuko by se mi líbilo jako náhrada pravděpodobně ztraceného webu – jenže jakkoli nepochybuji, že ten web hodnotu udanou v aukci má a stál spoustu času, tak když si vezmu, kolik by to stálo ještě peněz navíc a bez jisté návratnosti, nevím, jestli by to nebylo jen vyhození peněz.

  4. Tak ten web se nakonec zachránil. On má CRON co 5 – 15 minut, takže žere permamentně systémové prostředky. Možná ještě nějaké k VPS přikoupím, takže by se tam pak snad vlezlo i kuuko (máš pravdu, VPS je finančně nálož).

  5. Kuuko není vůbec náročné :) Teďka běží na endoře a fachá to (jen když si přihlášený přes FB, tak se ty stránky déle načítají, protože to furt komunikuje s FB serverem). Jinak jestli máš zájem, napiš na gmail: skoula.michal a dám ti to za symbolickou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Spamcheck Enabled)