Nebudu vstávat brzo

Chápu, že je módou vstávat v 5-7 hodin ráno a “tvořit” (=ve slangu většiny bloggerů to znamená psát články o osobním rozvoji :)).

Ale já teda raději vstanu v 10 (když je tam možnost) a jdu spát až někdy po 2 ráno. Vždyť je to jedno, ne? V noci, když mě nikdo neruší se dobře pracuje a odpadá starost s ranním vstáváním. Mám rád ten pocit když ten den už nemám žádné povinnosti a můžu se věnovat tomu, co mě baví, což se někdy dokonce překrývá i s prací. Kdybych nechtěl, aby mě někdo rušil ráno, tak bych musel vstát asi ve 4.

Žijeme v době, kdy máme elektrické osvětlení, takže racionální důvod pro brzké vstávání kvůli tomu, abychom stihli na poli zasít žito už neexistuje.

Nemám nic proti tomu aby někdo vstával brzo, jen za sebe tvrdím, že to nemá logický význam se k tomu přemlouvat, alespoň pro mě.

6 Comments

  1. To si trochu protiřečí s jedním z předchozích článků, kde píšeš “Začít dřív vstávat (s vyjímkou kocoviny), hlavně poslední dobou je to bída. Představoval bych si tak 8:30.”, ne?

      1. To má základy v tom, jak funguje naše tělo. V noci fungujeme chemicky úplně jinak a je potřeba v tuto dobu spát. U Tebe je to ještě fuk, s přibývajícím věkem to přehodnotíš :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

(Spamcheck Enabled)